Правило 5. ОДЕРЖУЙ СВІЙ ПРИБУТОК
Категорія:   Підручники  Бізнес  Як робити і зберігати гроші
 

Часто доводиться чути: "Як шкода, що я упустив можливість це продати: Дуже може бути, що ти сам уже говорив такі слова самому собі.
Багато хто незмінно купували, купують і будуть купувати саме тоді, коли ціни найвищі. Вони купують тому, що всі навколо купують. А інші люди, яких теж чимало, могли б, але завзято відмовляються продавати при високих цінах.
І тут ми підійшли до суті того, що я хочу сказати: у бізнесі головне - Прибуток, а не сам Процес, яким би він не був.
Це значить, що якщо торговець може одержати більше грошей від продажу свого магазина чим від продажу своїх товарів, він повинен продати магазин. Якщо власник взуттєвого виробництва може дістати більший прибуток від продажу своєї фабрики, чим від продажу взуття, він повинен продати фабрику.
Ми все занадто прив'язані до своєї власності Ми прицвяховані до неї. Ми ставимося до неї як до чого невідчужуваного, не підлягаючому продажу.
Люди Повинні Думати: Дев'ять чоловік з десяти воліють плисти за течією, животіючи, замість того щоб Думати й багатіти. Але ця книга призначена для Мислителів. Виробництво грошей має свою власну технологію, що я саме й намагаюся пояснити. Дуже часто людина може робити гроші, скоріше, виконуючи щось нестандартно, ніж традиційним способом.
Ми всі, принаймні більшість із нас, могли би бути багатіями, якби жили, наприклад, тисячу років. З фінансової точки зору завдання полягає у тому, щоб робити гроші якнайшвидше. Ми маємо у своєму розпорядженні всього 20-30 років, для того щоб сколотити статок. І в цьому вся суть. Для того щоб швидко сколотити достатню суму Грошей, потрібно йти найкоротшим шляхом. Не можна упускати ні однієї сприятливої можливості отримання прибутку.
Візьмемо конкретний приклад. Один лондонський комерсант купив 1000 акцій однієї компанії по 18 фунтів. Через шість місяців їхня ціна здійнялася до 23. Він міг продати їх. Але він не захотів продавати. Він сказав: "Ні, я буду чекати, поки вони здіймуться до 28. Тоді Я одержу вдвічі більше". Зараз його акції впали до 20. Він упустив свій випадок: Безсумнівно, згодом вони здіймуться до 28, але йому доведеться почекати рік-інший. Він поступив би розумніше діставши прибуток відразу.
Якщо я куплю корову за 20 фунтів і якщо по дорозі до моєї ферми мене зустріне приятель і скаже мені: "Яка гарна корова, даю за неї 30 фунтів", я відповім: "Вона твоя". Потім я поїду додому в прекрасному настрої, задоволений настільки вдалим днем. Занадто часто багатьох людей долає підозрілість, коли їм пропонують за їхній товар високу ціну. "Якщо це так високо кимсь оцінюється, то це пригодиться мені самому",— думають вони. Але це неправильна позиція. Суть полягає в тому, щоб використати кожну сприятливу можливість вірного швидкого одержання прибутку. Потрібно брати до уваги фактор часу. Краще робити 100 фунтів на місяць, чим 200 - у рік.
Як тільки ти засвоїш цю істину, ти вступиш на шлях до того, щоб стати фінансистом. Ти навчишся робити гроші за допомогою підриємливості: думаючи, плануючи, використовуючи можливості, які відкриває коливання цін.
Недалекі люди, начебто соціалістів, уважають це експлуатацією. Але це нічого загального з експлуатацією не має. Це - творча енергія. Це - лідерство. Це законний спосіб робити гроші, найкориснішийний і найменш шкідливий із усіх, які застосовувало людство.
Для того щоб робити гроші, людина повинен діяти швидко. Вона повинна уміти пристосовуватися до різних ситуацій. Вона повинна цілком присвятити себе досягненню однієї мети, одному способу життя. Вона повинна рухатися - діяти - приймати рішення - використати можливості. І щораз, коли перед нею виникне прибуток, вона не повинна його упускати.
Є стара історія про дурного рибалку, що піймав рибу довжиною в один фут. Він відпустив її зі словами: "Краще я піймаю тебе в наступному році". Краще - збережи те, що вже піймав. Часто, прагнучи до більшого, ми губимо те, що вже маємо.
Чи не є істиною те, що багато з людей не розстаються зі своєю власністю по 30 років, а потім продають її за гроші, які давно могли б одержати.
Краще відразу дістати невеликий прибуток, чим пізніше — великий. "Пізніше" — це неприйнятно для таких минущих і немічних істот, як люди, чий діяльний вік становить не більше сорока коротких років.
Життя Коротке. Майбутнє завжди непередбачуване. Тому не втрачай ні однієї з тих можливостей, які дає Сьогодення.
Будь моторніше в одержанні прибутку. Кожна мала частина, приєднана до того, що вже маєш, робить тебе багатшим. Одержуй Свій Прибуток.
- нема голосів (1740 відвідувань)
Користувачі повинні бути зареєстровані щоб голосувати за книгу
Нема коментарів для цієї книги
Назад